Кліматична обізнаність

17 листопада 2009 року в Києві відбувся семінар «Кліматична обізнаність: досвід Швеції і України».

В семінарі взяли участь провідні шведські експерти з питань зміни клімату та сталого розвитку та Посол Швеції в Україні пан Стефан Гуллгрен, представники Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Національного агентства екологічних інвестицій, Академії Педагогічних Наук України, Національної Академії Наук України, викладачі та студенти, активісти неурядових організацій та дослідницьких установ, представники ЗМІ та ПР- агенцій, а також - Представництво Європейської Комісії в Україні та Представництва ООН в Україні.

Семінар проходив в рамках шведсько-українського проекту. Мета проекту - визначити основні напрямки підвищення рівня обізнаності українського суспільства щодо протидії зміні клімату та можливості застосування шведського досвіду в Україні, - задля залучення громадян до глобального процесу протидії кліматичним змінам та створення системи загальної кліматичної обізнаності на національному та міжнародному рівнях.

Шведсько-український проект «Кліматична обізнаність: досвід Швеції і України» реалізується Посольством Швеції в Києві у партнерстві з інформаційним центром «Зелене досьє» за підтримки Шведського інституту та Міністерства освіти і науки України.

Доповіді учасників семінару:

- Кліматичні виклики, і як ми можемо подолати їх: якщо не сьогодні, то коли? Якщо не тут, то де? Якщо не ми, то хто? (894)Анна Хавула, експерт з питань сталого розвитку та зміни клімату, радник з політичних питань, Парламент Швеції.

- Що українці знають про зміну клімату? Результати всеукраїнського дослідження. (736) Юлія Щербініна, радник з питань співпраці між громадським і приватним секторами, Представництво ООН в Україні.

Відповідальність громадянського суспільства: дослідження міжнародної коаліції неурядових організацій ANPED. (699) Надія Шевченко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

- Кліматичні питання в навчальних програмах. (825) Віктор Карамушка, завідувач кафедри фундаментальних дисциплін, Університет менеджменту освіти АПН України.

- Роль мас медіа – традиційних і нових. (835) Юлія Маклюк, Інформаційний центр зі зміни клімату «КліматІнфо».

- Вплив громадських акцій. (807) Андрій Білокінь, WWF в Україні.

Нові шкільні уроки по сталому розвитку та нові вчителі: шанс змінити поведінку учнів та їх батьків. (726) Мерилін Мелманн, GAP International та Олена Пометун, АПН України

Фотографії з заходів в рамках проекту «Кліматична обізнаність: досвід Швеції і України», а також результати конкурсу дитячого малюнку “Що ми знаємо про зміну клімату планети?”, що проводився в Державній середній художній школі ім.Т.Г.Шевченка:

Оставить комментарий

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.