Карпатська конвенція

Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат або, як її ще називають, Карпатська конвенція — це багатостороння угода між Польщею, Румунією, Чехією, Словаччиною, Сербією, Угорщиною та Україною. Вона підписана у травні 2003 року з метою зосередження спільних зусиль для збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів Карпатського регіону. Цей міжнародний документ служить основою для внутрішнього національного та транскордонного співробітництва, платформою для розробки та реалізації спільних політик, стратегій, програм і проектів зі сталого, екологічно збалансованого розвитку. Конвенція передбачає активну співпрацю усіх зацікавлених сторін, тобто урядів країн, національних, обласних та районних органів влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ, міжнародних інституцій, громадських неурядових організацій, приватного бізнесу та місцевих громад.

В Україні відповідальним за координацію та реалізацію Карпатської конвенції є Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, яке до речі, й було основним ініціатором та розробником конвенції. В інших країнах Карпатського регіону відповідальними також є міністерства охорони довкілля. Окрім того, Карпатська конвенція має свій Тимчасовий секретаріат, створений у 2004 році і  розташований у Відні, Австрія. Він підтримується Екологічною програмою ООН з навколишнього середовища, зокрема її Регіональним офісом для Європи (UNEP-ROE).

Карпатська конвенція є рамковим документом, а це означає, що всі сфери людської діяльності у гірських регіонах, які потребують регулювання, виділені в окремі блоки (статті), які описують тільки загальну політику та загальні пріоритети щодо вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем. Рамковий документ не має юридичної сили. Згодом з кожного пріоритетного напрямку мають розроблятися спеціальні Протоколи – документи, які стосуватимуться окремої сфери конвенції, проблем та перспектив щодо їх вирішення у майбутньому.

(Карпатська конвенція - Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат)

(Карпатська конвенція. ТлумачнКарпатська конвенція. Тлумачник.ик)Оставить комментарий

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.