Стале споживання та виробництво

(Публікації в ЗМІ)

„Ми підійшли до критичного моменту в історії Землі –
часу, коли людство має визначитися з власним майбутнім…”
Хартія Землі.

Стале споживання – це використання товарів і послуг, що задовольняють основні потреби і підвищують якість життя з мінімальним використанням невідновлюваних природних ресурсів і з найменшою шкодою для навколишнього середовища. Таким чином, має стимулюватися попит на продукцію, для виробництва якої використовуються енергоефективні технології, нетоксичні матеріали тощо.
Термін „стале споживання та виробництво” вперше було використано на Конференції ООН питань з навколишнього середовища і розвитку в 1992 році. Тоді на офіційному рівні було визнано зв’язок між деградацією навколишнього середовища й виробництвом і споживанням товарів та послуг.
Існують численні методи визначення антропогенного впливу на довкілля. Один з них має назву „Екологічний слід” - використавши нескладну методику, кожен може довідатися про особистий вплив на навколишнє середовище (http://www.earthday.net/footprint/index.asp). Цей тест показує, що, незважаючи на складну економіко-соціальну ситуацію в Україні, для задоволення потреб пересічного українця необхідно приблизно 3,4 га суші нашої планети, тоді як на кожного мешканця Землі припадає лише 2 га. Як би всі людини на планеті жили так, як пересічний українець, нам потрібна була б ще одна планета.

Оставить комментарий

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.