Природоохоронні території

(Публікації в ЗМІ)

КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ НАВКОЛО ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЙ

У липні 2007 року Львівська міськрада проголосувала за відведення земельної ділянки на вул. Довбуша, 15 під будівництво житлового кварталу. Це рішення викликало протести громадськості — активісти НУО стверджують, що відведення незаконне, оскільки відсутні відповідні дозволи, погодження тощо. Також на їхню думку ігнорується той факт, що ділянка належить до регіонального ландшафтного парку «Знесіння», історичного центру міста, внесеного до світової спадщини ЮНЕСКО, Державного історико-архітектурного заповідника. Потенційні ж забудовники стверджують, що все робиться законно і на благо міста. Скандал триває.

Це — типовий приклад. Подібні конфліктні ситуації постійно виникають не лише на локальному, але й на загальнонаціональному рівні, адже охоронювані території є надзвичайно привабливими для господарювання. Як правило, в основі конфлікту лежить чиєсь бажання отримати швидкий прибуток. З іншого боку, досить часто ігноруються інтереси місцевих громад, які господарювали на землях, що пізніше стали заповідними.

Конфлікти навколо охоронюваних територій, звичайно ж, не є особливою рисою саме України. Проте в багатьох європейських країнах такі суперечки зараз намагаються вирішувати з максимально можливим задоволенням інтересів всіх зацікавлених сторін. Зокрема, у створенні загальноєвропейської «зеленої» мережі Natura 2000 на державному рівні передбачена система компенсації землевласникам, чиї можливості господарювання обмежуються внаслідок заповідання окремих територій.

Оставить комментарий

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.